Розпочинаючи засідання, Василь Борисович представив директорам лісгоспів нещодавно призначеного заступника начальника управління Ігоря ЧЕБАНА та додав, що з приходом Ігоря Дмитровича на новому якісному рівні буде здійснюватися контроль показників та рівня виробничої діяльності лісогосподарських підприємств краю, що має підвищити виконавську дисципліну.
Наразі для лісівників Буковини - дуже відповідальний період, оскільки кожному керівнику держлісгоспу необхідно проаналізувати роботу підприємства не лише за минулий рік, а й за перший місяць нового, врахувати недоліки в роботі, внести корективи задля успішного виконання всіх намічених завдань.
Відтак у ході засідання управлінці проаналізували та порівняли собівартість заготівлі деревини і ціну реалізації одного кубометра, рівень оплати праці працівників та динаміку надходження коштів, результати минулих та перспективи наступних електронних торгів лісопродукції.
На початку року кілька держлісгоспів Чернівеччини спрацювали не найкраще – керівники допустили ріст дебіторської та кредиторської заборгованості, зменшення об’ємів реалізації. Непоодинокими також є факти збитковості переробки лісу. Нагальною є потреба модернізації цехів переробки, оптимізації та підвищення кваліфікації персоналу для забезпечення стабільних додаткових фінансових надходжень.
У січні на 3,5%, у порівнянні з 2020 роком, зросла середня заробітна плата лісівників краю. Однак, позитивну динаміку покращення фінансового стану працівників лісгоспів вдалося зберегти лише завдяки успішній організації виробничого процесу у ДП «Сокирянське лісове господарство», ДП «Берегометське лісомисливське господарство», ДП «Хотинське лісове господарство», ДП «Кіцманський ліс АПК», ДП «Герцаївське держспецлісництво АПК», ДП «Чернівецький лісгосп», ДП «Глибоцьке держспецлісництво АПК». Ситуація у інших підприємствах бажає бути кращою.
В ході наради начальник управління Василь ГОНЧАР наголосив на недопущенні самовільних рубок у держлісфонді і особисту відповідальність закріплених за масивами лісівників. Лише з початку року державною лісовою охороною було виявлено факти спроби крадіжок деревини у Сторожинецькому, Чернівецькому, Новоселицькому та Карпатському лісгоспах. Поки що лісівникам вдавалась зашкодити вивезенню незаконно зрізаного лісу. Втім, для забезпечення належного контролю необхідно покращити роботу рейдових груп та співпрацю з правоохоронними органами. За результатами наради керівники лісгоспів отримали доручення. Їх виконання та результати фінансово-господарської діяльності держлісгоспів за лютий аналізуватимуть незабаром.